Így készülnek a kézzel festett és font takarók
Bizony sok minden történik majd ezzel a nyers színű gyapjúval, míg elkészül belőle az elképzelt kellék. Így néz ki első lépésként:
A következő, és egyben legizgalmasabb része az alkotásnak a festés. Az elképzelésem egy szép barackos - bézs színárnyalatos gyapjú volt. Hogy mi inspirál bizonyos színek használatakor, elég változó, gyakran a természet színei ihletnek. Ebben az esetben nem is tudom megmondani, hogy mi alapján álmodtam meg a színt.
Amikor így látjátok nálam a gyapjút, gyakran hallom, hogy "Juci, ezek nem annyira a Te színeid!" Hát igen, vizesen bizony még egész más a színe a gyapjúnak...
Amikor megszárad, a színe persze már egészen más.
A következő feladat a a fonal készítése. Itt a rokkát láthatjátok, amint "dolgozunk", az orsón a már kész fonal. A színe mint látszik, itt is kicsit tovább szelídült.
És itt már elkészült a fonal:
A színnel kapcsolatban annyit, hogy nem egészen pontosan ilyet szerettem volna, de azért a végeredmény így is tetszik. Előfordul néha, hogy sikerül megvalósítani, amit elképzeltem, de valójában azért nem mindig. Az utolsó lépés a kötés, természetesen ez is kézzel történik, és íme a kész takaró:
Talán már láttátok ezeket a fotókat, hiszen ezek a képek 3 éve készültek. Ha kíváncsi vagy, milyen színek készültek mostanában nézd meg őket ITT
Miből lesz a cserebogár?
Ez ugyan nem a fenti takaróval készült fotó, csupán hasonló, de az egyik kedvencem (fotó: Csöppségfotó)
Ha tetszett a cikk, iratkozz fel a hírlevélre a főoldal alján, hogy elsőként értesülj legolvasottabb blog bejegyzésekről, és Varázskéz hírekről!
Megtalálsz az Instagramon és a Facebookon is.
Juci
Varázskéz műhely